Jedním z nich je třeba měření srdečního tepu. Pokud například spíte v místnosti z masivního dřeva, váš puls se zklidní natolik, že vaše srdce ušetří zhruba hodinu své aktivity za noc. Dalším dobře měřitelným přínosem je schopnost dřeva pohltit vysokofrekvenční záření. Dovnitř do domu ho dopadá zhruba jen desetina. Dřevěné stěny ho odstíní víc než železobeton.
Dřevo je na rozdíl od jiných stavebních materiálů obnovitelný zdroj. Množství potřebné na jeden celodřevěný rodinný dům vyroste v českých lesích za necelé 3 minuty. V nadsázce je to tedy podobné jako se obávat posekat trávník nebo sklidit záhon. Navíc stavět ze dřeva znamená šetřit planetu. Energetická zátěž a uhlíková stopa je nesrovnatelně nižší než u jiných materiálů.
Klasická dřevostavba obsahuje přibližně 10 procent dřeva. Nosná stavba našich domů je ze dřeva ze 100 procent. Stěny, podlahy i stropy tvoří skládané masivní bloky, které jsou pevně spojeny dubovými závitovými tyčemi nebo kolíky. Jde o patentované technologii.
Samotná stavba trvá srovnatelně dlouho jako v případě jakékoli jiné dřevostavby. Celý dům můžeme postavit zhruba za 10 týdnů, hrubou stavbu podle velikosti a složitosti během několika dnů.
Stavíme z kvalitního dřeva. Tedy ze stromů, které rostou pomalu ve výškách nad 1000 metrů nad mořem a jsou kácené ve správnou dobu. Tedy s přihlédnutím k ročnímu období a kácení po svahu. Takové dřevo má pak přirozeně ty nejlepší vlastnosti jak pro výrobu nábytku tak právě pro stavbu domů. Nenapadá ho lýkožrout, červotoč ani další hmyz a dřevo jen minimálně pracuje a téměř nepraská a neohýbá se. Vracíme se tím k původním principům výběrového kácení a přirozeného sušení.
Připravili jsme pro vás typovou nabídku. Stáhněte si jí a podívejte se.