Domy z masivních dřevěných panelů, spojovaných dřevěnými šrouby nebo kolíky, lze stavět a zařídit zcela bez nezdravých, toxických chemikálií. Toto řešení je ideální jak pro alergiky, tak pro ty, kdo chtějí žít zdravě.

Konstrukce z dřevěných panelů má několik nepřekonatelných výhod. Příjemná vůně, teplá, uklidňující atmosféra a ideální vlhkost v prostoru vytvořeném ze dřeva není jen skutečným ozdravujícím pramenem energie pro tělo, mysl a duši lidí s alergiemi, ale pro všechny, kteří chtějí žít ve zdravém prostředí a kteří si uvědomují důležitost svého zdraví pro kvalitu svého života. Bydlení v prostoru z masivního dřeva může působit stejně pozitivně na lidský organismus jako procházka v lese!

Dýchající povrch dřeva s otevřenými póry absorbuje zápach a znečištění. Jemná vůně esenciálních olejů – typická vůně dřeva, navádí podvědomě k hlubokému dýchání. Pozitivní vliv na lidský organismus je vědecky dokázán. Ve studiích bylo prokázáno, že pobyt v interiéru ze dřeva uklidňuje. Snižuje se produkce stresových hormonů a zklidňuje se srdeční puls až o 8500 tepů za den, což podporuje zdravý spánek. Ten zase zvyšuje celkovou výkonnost, kreativitu a vitalitu.

Dalším méně známou pozitivní vlastností dřeva jsou jeho antibakteriální účinky. Podle posledních výzkumů bakterie přežívají na dřevěném povrchu maximálně 24 hodin, zatímco v kyselém prostředí plastových povrchů se rychle množí. Tím pádem má přírodní dřevěný materiál přímý vliv na naše zdraví.